Hemen Çıkma (Bounce Rate) Nasıl Düşürülür?

Bir pazarlama terimi olarak bounce rate yani hemen çıkma oranı, SEO vesair çalışmalarla az çok ilgilenen kişilerin sıkça duyduğu demirbaş ifadelerdendir. Bounce yani sıçrama tabiri, ziyaretçinin genel yapıdan memnun olarak sayfalarda gezmesi ya da gezmeyip terketmesini ifade eder. Okumaya devam et “Hemen Çıkma (Bounce Rate) Nasıl Düşürülür?”

Etkili SEO Başlığı Nasıl Oluşturulur?

Ne kadar kaliteli içerik ve görsellere benzersiz bir temaya sahip olursanız olun ziyaretçilerin ilk olarak ilgisi çekecek şey başlıklardır ve bu nedenle doğru bir strateji ile başlık oluşturmak site trafiğinizi ivmelendirmede öncelikli rol oynarlar. Okumaya devam et “Etkili SEO Başlığı Nasıl Oluşturulur?”

Black Hat SEO Teknikleri

Black Hat SEO Teknikleri adlı makale; zararı konusunda hemfikir olduğumuz ancak bir türlü uzak duramadığımız tehlikeli adımlardan bahsetmektedir.

Öncelikle konuya yabancı olan arkadaşlarımız için; Black Hat SEO nedir sorusunu kısaca şöyle özetleyebiliriz sanırım: “Black Hat Seo; iç ve dış tüm SEO faaliyetlerinin ücretli ya da ücretsiz programlar ile ivmelendirilmesi, bir web sitesinin sıralamasını illegal yani usülsüz yöntemlerle etkileme işidir.” Okumaya devam et “Black Hat SEO Teknikleri”

Backlink Nedir? Nasıl Backlink Alınır?

SEO ile az çok ilgilenen her kişi, Backlink alarak sıralamada yükselebilmenin heyecanına kapılmıştır. Sizler için; doğru uygulandığında faydaları dokunan bu kavramı yine “amcaca” yani herkesin anlayabileceği sadelikte izah etmeye çalışacağım. Okumaya devam et “Backlink Nedir? Nasıl Backlink Alınır?”

SEO Ustasından 100 Farklı SEO Taktiği

İster kişisel bir web sitesi, e-ticaret veya haber sitesi sahibi olalım çoğumuz iyi bir sıralamayı hak ettiğini düşünür ve başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında üst sıralarda olmayı düşler.

Seo taktiği ve benzer web sorgulamaları ile güncel güçlendirme önerilerini bulmaya çalışmak başlı başına bir mesai ve takip gerektiriyor. Çoğu da malumunuz eski ve geçerliliğini yitiren birbirinin aynı bilgiler. Okumaya devam et “SEO Ustasından 100 Farklı SEO Taktiği”

Hit Artırma ve Kaliteli Trafik Çekme

Sizler için; Siteye Trafik Çekme Nasıl Yapılır ? soruna cevaplar arayacağız.

Organik trafik; arama motorları üzerinden web sitemize gelen ziyaretçileri ifade eder bir kavram. Kişi; basit bir arama sonucu bizi bulmuş veya bir yerlerde içeriğimize ait bağlantıya rastlayıp tıklamış olabilir. Facebook ADS veya Google Adwords üzerinden ücretli trafik kazanmak da mümkündür. Okumaya devam et “Hit Artırma ve Kaliteli Trafik Çekme”

Yeni Başlayanlar için SEO Rehberi

Yeni bir web sitesi inşa etmek, WordPress gibi popüler platformlar sayesinde artık çok kolay. Dakikalar içinde bir web sitesi sahibi olabileceğiniz bu dijital dünyada hedeflediğiniz kitleye ulaşabilmeniz için bazı temel teknikleri bilmeniz gerekiyor ki buna SEO diyoruz. Okumaya devam et “Yeni Başlayanlar için SEO Rehberi”

Görsel SEO ile Organik Trafik

Kayda değer veriler sunmadığı düşünüldüğü (!) için üvey evlat muamelesi gören görsel aramalardan gelen ziyaretçiler şanslı site sahiplerinin gözde hit kaynakları arasında yer alabilmekte. Sizler için bu yazımızda; organik trafiğinizi besleyen bir görsel standart oluşturmayı ve algınızı tetiklemeyi hedefliyoruz. Okumaya devam et “Görsel SEO ile Organik Trafik”