WordPress ile İnternet Sitesi Kurmanın Maliyeti

WordPress son derece sade bir blog platformu olarak hayatımıza girse de son yıllarda tam teşekküllü CMS’e yani daha Türkçe bir ifadeyle yayıncılık arayüzüne dönüştü veya evrildi. Büyük yayıncılık kuruluşlarının dahi WP kullandığına şahit oluyoruz. BuiltWith’e göre 20 milyonun üzerinde web sitesi WordPress’i kullanıyor. Okumaya devam et “WordPress ile İnternet Sitesi Kurmanın Maliyeti”

WordPress’te Hızlı İndeks Alma Yöntemleri

Yeni kurulan web sitelerinin sık karşılaştığı sorunlardan (!) bir tanesi de hızlı indekslenememe (endekslenme de denir) olmaktadır. Çok sayıda içerik ve görseli kaliteli de olsa sitenize eklemiş olabilirsiniz ancak arama motorlarının botları sitenizi henüz keşfedemediğinden sıralamalarda görünmüyor olabilirsiniz. Okumaya devam et “WordPress’te Hızlı İndeks Alma Yöntemleri”

WordPress’te Favicon Nasıl Eklenir?

Marka bilinirliğini artıran favicon, sitenizin bir nevi kimliği ve itibar dosyasıdır denilebilir. Tarayıcınızda açtığınız sekmeye bir göz atarsanız SEO NEDİR’in kırmızı renkli bir kutu içinde yer alan tik işaretine sahip favicon dosyasını görebilirsiniz. Tabi siteden siteye farklılık gösterir. Kurumsallık adına önemlidir. Okumaya devam et “WordPress’te Favicon Nasıl Eklenir?”

WordPress Site İçi Linkleme Taktikleri

Web sitenizi büyük bir ülke; makale ve değerli içeriklerinizi de şehirleri olarak düşünürsek iç linkler de karayolu ağları olmaktadır. Makale programları veya ucuz editörler tarafından oluşturulmamış kaliteli yazılara sahipseniz, bunları birbirleri ile ilişkilendirmeniz iç seo açısından önemlidir, kullanışlı bir web sitesine sahip olmanızı sağlar. Okumaya devam et “WordPress Site İçi Linkleme Taktikleri”

WordPress’te Mutlaka Olması Gereken Sabit Sayfalar

Bu yazıda, her WordPress sitesinin daha doğrusu küçük veya büyük her web sitesinin sahip olması gereken en mühim sayfaların bir listesini paylaşacağız. Sabit iletişim ve bilgilendirme sayfaları da diyebiliriz.

SEO NEDİR platformunda bizim de buna benzer bir “olması gereken sabit sayfalar” listemiz mevcut. Makalenin bütününde verdiğimiz bağlantıları incelemenizi ve gerek duyarsanız kendinize uyarlamanızı öneririm. Okumaya devam et “WordPress’te Mutlaka Olması Gereken Sabit Sayfalar”

WordPress Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Dünyadaki en popüler içerik yönetim sistemi (CMS) olan WordPress, tüm internet sitelerinin %20.9’unu çalıştırır ve milyonlarca kez yüklenmiştir. Ne yazık ki bu popülerlik güvenlik açıklarını da beraberinde getirmekte. WordPress ne yazık ki dünyada en fazla hack’lenen içerik yönetim sistemidir. Okumaya devam et “WordPress Güvenliği Nasıl Sağlanır?”

WordPress ile Blog Nasıl Açılır?

Bilgilerini paylaşmak ve yeni şeyler öğrenmek isteyenler için web tabanlı paylaşım platformları bloglar, ilk akla gelen; en kolay ve en hesaplı yayıncılık seçeneklerinden. Blog kurmaya karar verdiyseniz; maddelerimizi takip etmenizi ve aklınıza takılan soruları yorum kısmı üzerinden bize iletmenizi tavsiye ederiz. Okumaya devam et “WordPress ile Blog Nasıl Açılır?”

WordPress için En İyi Resim Optimizasyonu

WordPress için ücretli veya ücretsiz olarak kullanabileceğiniz onlarca optimizasyon eklentisi olsa da bizce en iyisi kesinlikle Squoosh. Kullanabilmek için tek yapmanız gereken https://squoosh.app sayfasını tarayıcınızda açmak ve küçültmek istediğiniz görseli sürükle bırak yöntemiyle siteye atmak! Okumaya devam et “WordPress için En İyi Resim Optimizasyonu”

WordPress için Ücretsiz SSL Sertifikası Alabilirsiniz

SSL olmayan web sitelerinin özellikle Firefox ve Chrome üzerine “Güvenli Değil” veya “Not Secure” uyarısı ile gösterildiğini ve bunun ciddi bir itibar kaybına sebep olduğunu biliyor muydunuz.

Çevrimiçi ödemeler, özetle e-ticaret sitelerinin demirbaşı olarak gözükse de şimdilerde Google sıradan web günlüklerinin dahi verilerin korunmasına yardımcı SSL sertifikası alması gerektiğini vurguluyor. Okumaya devam et “WordPress için Ücretsiz SSL Sertifikası Alabilirsiniz”

WordPress Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

Kodlama veya HTML bilgisine sahip olmadığınız halde kendiniz için kullanıcı dostu ve hızlı bir web sitesi kurmak istiyorsanız; WordPress, içerik yönetim sistemleri (CMS) içinde en anlaşılabilir sade olanıdır.

WordPress arayüzüne alışmak ve içerik yayınlamak, giriş seviye kullanıcılar için ilk saatlerde korkutucu gelse de bir kaç gün içinde epey yol kat eder gayet iyi web siteleri oluşturarak bunları ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Okumaya devam et “WordPress Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler”